Svadobný obrad na Slovensku

Snívate o spečatení Vášho sľubu a neviete, kde začať? Rozhodnutie, či bude Váš sobáš civilný alebo cirkevný patrí medzi vaše prvé spoločné dôležité rozhodnutia. Od druhu obradu sa bude odvíjať miesto Vášho sobáša a následne aj miesto svadobnej hostiny.

Možnosti sobáša na Slovensku:

  1. Civilný svadobný obrad  sa môže odohrávať na úrade, prípadne na inom náležitom mieste – na hrade, zámku, či v kaštieli, v interiéri, či exteriéri alebo na zelenej lúke, či pod bielym svadobným stanom. Určite si vyberiete.
  2. Cirkevný sobáš môžete mať v kostole alebo vo vysvätenej kaplnke – v zámockej, hradnej, či kaplnke kaštieľa. Cirkevný svadobný obrad má v SR rovnakú právnu váhu ako civilný.
  3. Symbolický sobáš na vašom vysnívanom mieste. Tento druh obradu môžete mať skutočne kdekoľvek, nakoľko nie je obmedzený úradmi. Symbolický obrad nemá žiadnu právnu platnosť, ide len o ceremóniu bez právnych záväzkov.

Civilný alebo cirkevný sobáš?

Sobáš s cudzincom

Pokiaľ je Váš snúbenec cudzinec, rovnako môžete uzavrieť civilný alebo cirkevný sobáš na Slovensku. Svadobný obrad a jeho priebeh bude úplne totožný s priebehom obradu pre slovenských štátnych občanov, navyše bude tlmočený do jazyka snúbenca cudzinca.

O potrebných dokumentoch na svadobný obrad s cudzincom sa informujte vo svadobnej agentúre . Keďže každá krajina má vlastné postupy vydávania a získavania dokumentov, o získaní potrebných dokumentov z krajiny pôvodu snúbenca cudzinca sa informujte na príslušných úradoch v krajine pôvodu snúbenca.
Civilný a cirkevný  sobáš uzatvorený s cudzincom v SR je po príslušnom overení právoplatný aj v zahraničí.

Váš svadobný obrad pre Vás radi pripravíme na nasledovných miestach:

Alebo kdekoľvek inde podľa Vášho výberu.

Svadobný obrad v zahraničí

Ak snívate o svadbe inkognito, prípadne skutočne len v kruhu najbližších, alebo Vám jednoducho imponuje iné prostredie, jedným z riešení je svadba v zahraničí. Aj v zahraničí prichádza do úvahy civilný ako aj cirkevný svadobný obrad.
Svadobný obrad v zahraničí pre Vás pripravíme v nasledovných destináciách:

O potrebných dokumentoch na svadobný obrad v zahraničí sa informujte v agentúre .

Radi Vám pomôžeme s výberom toho správneho miesta, ktoré urobí Váš sobáš a celý svadobný deň výnimočným. Vaša svadba sa môže odohrávať kdekoľvek. Všade sa môžete cítiť

Aspoň jeden deň princeznou …

Páčia sa Vám naše služby? Kontaktujte nás