Ako by mala chutiť Vaša svadba?

Klasicky, exoticky, medzinárodne či domácky?

Vaše svadobné menu je jednou z nosných častí Vášho svadobného dňa, nakoľko vhodné jedlo spoločnosť nielen zasýti, ale aj správne naladí. Preto je dôležité, aby Vaše slávnostné menu bolo vyberané s náležitou pozornosťou.

Svadobné menu môže tvoriť:

Uvítacie občerstvenie

Privítajte Vašich hostí už pri príchode malým občerstvením. Sekt a kanapky pred sobášom Vašim hosťom poskytnú priestor na zoznámenie sa s prostredím a novými ľuďmi, prípadne stretnutie s rodinou a priateľmi. Uvítacie občerstvenie poskytuje priestor na stretnutie hostí pred sobášom a spoločný odchod na ceremóniu. Úvodné menu spojené s odobierkou dodá Vašej svadbe tradičný ráz.
Uvítacie občerstvenie však môžete hosťom ponúknuť aj tesne po sobáši, skôr ako zasadnú za slávnostný stôl.
Úvodné welcome menu môžu čašníci roznášať na podnosoch, alebo ho môžete servírovať formou bufetu. Obohaťte Vaše svadobné menu o niečo malé na úvod a Vaši hostia pôjdu na sobáš, prípadne na hostinu v pohodovejšej nálade.

Hlavné svadobné menu

Hlavné svadobné menu sa podáva po sobáši, väčšinou servírovanou formou a pozostáva z viacerých chodov v závislosti od výberu mladomanželov. Základné hlavné svadobné menu začína aperitívom, pokračuje predjedlom, spoločným jedením polievky mladomanželov, po ktorej nasleduje hlavný chod. Záver svadobného menu tvorí digestív, káva a dezert, ktorým môže byť aj svadobná torta.

Slávnostné menu na svadbe však môže mať aj viac predjedál a jednotlivé chody môžu byť oddelené menším medzichodom. Hlavné svadobné menu môže byť podávané aj formou bufetu. Tento modernejší spôsob servírovania poskytne uvoľnenejšiu atmosféru a urobí z Vašej svadby príjemnú party.

V závislosti od počtu chodov a spôsobu servírovania je potrebné vyčleniť na svadobné menu dostatok času.

Svadobné menu

Polnočné svadobné menu

Polnočné menu predstavuje ďalší chod slávnostného svadobného stolovania. Polnočné svadobné menu sa zvyčajne servíruje pred polnocou a to buď klasickým spôsobom alebo formou bufetu. Polnočné  menu servírované formou bufetu je čím ďalej tým obľúbenejšie, keďže poskytuje hosťom možnosť výberu nielen z rôznych možností menu, ale aj času, kedy si ďalší chod vychutnajú. Táto voľnosť v servírovaní  zabezpečí, aby sa Vaši hostia mohli nerušene zabávať a zároveň sa občerstviť vtedy, keď im to najviac vyhovuje.

Polnočné menu na svadbe môže pozostávať z teplých i studených jedál, polievok, šalátov a na slávnostnom raute pekne vynikne aj pečené prasiatko či iný veľký solitér :o). K dispozícii sú tiež zákusky, rôzne chladené dezerty, ovocie, slané pečivo, chlieb a pečivo, prípadne iné.

Bufetové polnočné menu môže byť k dispozícii do ukončenia Vašej svadby, nakoľko jedlá sa dokladajú postupne, nie naraz.

Predsvadobná večera

Schádzate sa na miesto Vašej svadby už pár dní pred Dňom D? Využite tento priestor na stretnutie s rodinou a priateľmi a pozvite ich na spoločnú večeru. Rozšírte Vaše svadobné menu o spoločnú večeru pred svadbou, obohaťte ju zaujímavým programom a začnite oslavovať už deň vopred.

Posvadobný obed

Pekná rozlúčka s hosťami pred odchodom – spoločný obed. Vaše svadobné menu nemusí končiť polnocou. Ak sa chcete hosťom poďakovať za účasť a dobrú zábavu, zorganizujeme pre Vás aj obed po svadbe. Takto môžete zároveň získať spätnú väzbu, ako sa hosťom Vaša svadba páčila a poďakovať sa im za svadobné dary. Svadobné menu Vám pomôžeme zostaviť na mieru podľa Vašich predstáv a chutí, aby Vaša svadba nielen vyzerala, ale aj chutila tak ako má. A Vy sa môžete cítiť

Aspoň jeden deň princeznou…

Páčia sa Vám naše služby? Kontaktujte nás